MPL-AL6050-5R6
MPL-AL6050-5R6
Part Number :
MPL-AL6050-5R6
Manufacturer :
Monolithic Power Systems Inc.
Description :
FIXED IND 5.6UH 7A 19 MOHM SMD
Datasheet :
MPL-AL6050-5R6.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
800
Delivery Services :
MPL-AL6050-5R6
Comments
    MPL-AL6050-5R6 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2-SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MPL-AL
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Inductance:
    5.6 µH
    Tolerance:
    CurrentRating(Amps):
    7 A
    Current-Saturation(Isat):
    10A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    19mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MPL-AL6050-5R6 FAQ
    1. How to order MPL-AL6050-5R6 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPL-AL6050-5R6 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPL-AL6050-5R6?
    MPL-AL6050-5R6 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.