MPL-AY1050-3R3
MPL-AY1050-3R3
Part Number :
MPL-AY1050-3R3
Manufacturer :
Monolithic Power Systems Inc.
Description :
FIXED IND 3.3UH 12.5A 8 MOHM SMD
Datasheet :
MPL-AY1050-3R3.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
500
Delivery Services :
MPL-AY1050-3R3
Comments
    MPL-AY1050-3R3 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2-SMD, J-Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MPL-AY
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    CurrentRating(Amps):
    12.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    17A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    8mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MPL-AY1050-3R3 FAQ
    1. How to order MPL-AY1050-3R3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPL-AY1050-3R3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPL-AY1050-3R3?
    MPL-AY1050-3R3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.