MPL-SE5040-100
MPL-SE5040-100
Part Number :
MPL-SE5040-100
Manufacturer :
Monolithic Power Systems Inc.
Description :
FIXED IND 10UH 3.2A 56 MOHM SMD
Datasheet :
MPL-SE5040-100.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2074
Delivery Services :
MPL-SE5040-100
Comments
    MPL-SE5040-100 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard, 2 Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MPL-SE
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    CurrentRating(Amps):
    3.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.6A
    Shielding:
    Semi-Shielded
    DCResistance(DCR):
    56mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MPL-SE5040-100 FAQ
    1. How to order MPL-SE5040-100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPL-SE5040-100 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPL-SE5040-100?
    MPL-SE5040-100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.