MPL-SE6040-150
MPL-SE6040-150
Part Number :
MPL-SE6040-150
Description :
FIXED IND 15UH 2.8A 70 MOHM SMD
Datasheet :
MPL-SE6040-150.pdf
In Stock :
899
Delivery Services :
MPL-SE6040-150
Comments
    MPL-SE6040-150 Specifications
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    CurrentRating(Amps):
    2.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.7A
    DCResistance(DCR):
    70mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    MPL-SE6040-150 FAQ
    1. How to order MPL-SE6040-150 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPL-SE6040-150 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPL-SE6040-150?
    MPL-SE6040-150 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.