MPXV1D0618L3R3
MPXV1D0618L3R3
Part Number :
MPXV1D0618L3R3
Manufacturer :
KEMET
Description :
FIXED IND 3.3UH 4A 61.5 MOHM SMD
Datasheet :
MPXV1D0618L3R3.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
992
Delivery Services :
MPXV1D0618L3R3
Comments
    MPXV1D0618L3R3 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MPXV
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Metal Composite
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    4 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    61.5mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    30MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MPXV1D0618L3R3 FAQ
    1. How to order MPXV1D0618L3R3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D0618L3R3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D0618L3R3?
    MPXV1D0618L3R3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.