MPXV1D0624L100
MPXV1D0624L100
Part Number :
MPXV1D0624L100
Manufacturer :
KEMET
Description :
FIXED IND 10UH 3.3A 113.2MOHM SM
Datasheet :
MPXV1D0624L100.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
360
Delivery Services :
MPXV1D0624L100
Comments
    MPXV1D0624L100 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MPXV
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Metal Composite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.3 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    113.2mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    16MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MPXV1D0624L100 FAQ
    1. How to order MPXV1D0624L100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D0624L100 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D0624L100?
    MPXV1D0624L100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.