MPXV1D0630L4R7
MPXV1D0630L4R7
Part Number :
MPXV1D0630L4R7
Description :
FIXED IND 4.7UH 6.2A 36.7MOHM SM
Datasheet :
MPXV1D0630L4R7.pdf
In Stock :
850
Delivery Services :
MPXV1D0630L4R7
Comments
    MPXV1D0630L4R7 Specifications
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    6.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.5A
    DCResistance(DCR):
    36.7mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    21MHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    MPXV1D0630L4R7 FAQ
    1. How to order MPXV1D0630L4R7 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D0630L4R7 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D0630L4R7?
    MPXV1D0630L4R7 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.