MPXV1D0630L6R8
MPXV1D0630L6R8
Part Number :
MPXV1D0630L6R8
Description :
FIXED IND 6.8UH 5.2A 50.9MOHM SM
Datasheet :
MPXV1D0630L6R8.pdf
In Stock :
830
Delivery Services :
MPXV1D0630L6R8
Comments
    MPXV1D0630L6R8 Specifications
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    5.5A
    DCResistance(DCR):
    50.9mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    16MHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    MPXV1D0630L6R8 FAQ
    1. How to order MPXV1D0630L6R8 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D0630L6R8 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D0630L6R8?
    MPXV1D0630L6R8 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.