MPXV1D0830L100
MPXV1D0830L100
Part Number :
MPXV1D0830L100
Description :
FIXED IND 10UH 5.4A 61.7MOHM SMD
Datasheet :
MPXV1D0830L100.pdf
In Stock :
163
Delivery Services :
MPXV1D0830L100
Comments
    MPXV1D0830L100 Specifications
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5.4 A
    Current-Saturation(Isat):
    8A
    DCResistance(DCR):
    61.7mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    12MHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    MPXV1D0830L100 FAQ
    1. How to order MPXV1D0830L100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D0830L100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D0830L100?
    MPXV1D0830L100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.