MPXV1D1235L1R0
MPXV1D1235L1R0
Part Number :
MPXV1D1235L1R0
Description :
FIXED IND 1UH 21.5A 4.2MOHM SMD
Datasheet :
MPXV1D1235L1R0.pdf
In Stock :
500
Delivery Services :
MPXV1D1235L1R0
Comments
    MPXV1D1235L1R0 Specifications
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    21.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    32.5A
    DCResistance(DCR):
    4.2mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    33MHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    MPXV1D1235L1R0 FAQ
    1. How to order MPXV1D1235L1R0 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D1235L1R0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D1235L1R0?
    MPXV1D1235L1R0 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.