MPXV1D1235L1R5
MPXV1D1235L1R5
Part Number :
MPXV1D1235L1R5
Description :
FIXED IND 1.5UH 17.9A 6MOHM SMD
Datasheet :
MPXV1D1235L1R5.pdf
In Stock :
500
Delivery Services :
MPXV1D1235L1R5
Comments
    MPXV1D1235L1R5 Specifications
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    17.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    28A
    DCResistance(DCR):
    6mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    29MHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    MPXV1D1235L1R5 FAQ
    1. How to order MPXV1D1235L1R5 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPXV1D1235L1R5 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPXV1D1235L1R5?
    MPXV1D1235L1R5 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.