MWSA1004S-150MT
MWSA1004S-150MT
Part Number :
MWSA1004S-150MT
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description :
FIXED IND 15UH 6.5A 45 MOHM SMD
Datasheet :
MWSA1004S-150MT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
500
Delivery Services :
MWSA1004S-150MT
Comments
    MWSA1004S-150MT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MWSA-S
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Alloy Powder
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    6.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    7A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    45mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MWSA1004S-150MT FAQ
    1. How to order MWSA1004S-150MT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MWSA1004S-150MT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MWSA1004S-150MT?
    MWSA1004S-150MT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.