NCP1014ST65T3
NCP1014ST65T3
Part Number :
NCP1014ST65T3
Manufacturer :
onsemi
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK SOT223
Datasheet :
NCP1014ST65T3.pdf
Category :
PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3363
Delivery Services :
NCP1014ST65T3
Comments
    NCP1014ST65T3 Specifications
    Category:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    OutputIsolation:
    Isolated
    InternalSwitch(s):
    Yes
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Topology:
    Flyback
    Voltage-StartUp:
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    8.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    67%
    Frequency-Switching:
    65kHz
    Power(Watts):
    19 W
    FaultProtection:
    Over Load, Over Temperature, Over Voltage
    ControlFeatures:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1014ST65T3 FAQ
    1. How to order NCP1014ST65T3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1014ST65T3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1014ST65T3?
    NCP1014ST65T3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.