NCP1050P100
NCP1050P100
Part Number :
NCP1050P100
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1050P100.pdf
In Stock :
2204
Delivery Services :
NCP1050P100
Comments
    NCP1050P100 Specifications
    Packaging:
    Tube,Tube
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Topology:
    Flyback
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    100kHz
    Power(Watts):
    40 W
    FaultProtection:
    Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature
    ControlFeatures:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1050P100 FAQ
    1. How to order NCP1050P100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1050P100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1050P100?
    NCP1050P100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.