NCP1050P44
NCP1050P44
Part Number :
NCP1050P44
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1050P44.pdf
In Stock :
3392
Delivery Services :
NCP1050P44
Comments
    NCP1050P44 Specifications
    Packaging:
    Tube,Tube
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    44kHz
    Power(Watts):
    40 W
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1050P44 FAQ
    1. How to order NCP1050P44 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1050P44 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1050P44?
    NCP1050P44 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.