NCP1052P100
NCP1052P100
Part Number :
NCP1052P100
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1052P100.pdf
In Stock :
2002
Delivery Services :
NCP1052P100
Comments
    NCP1052P100 Specifications
    Packaging:
    Tube
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    100kHz
    Power(Watts):
    40 W
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1052P100 FAQ
    1. How to order NCP1052P100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1052P100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1052P100?
    NCP1052P100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.