NCP1052P44G
NCP1052P44G
Part Number :
NCP1052P44G
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1052P44G.pdf
In Stock :
3227
Delivery Services :
NCP1052P44G
Comments
    NCP1052P44G Specifications
    Packaging:
    Tube
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    44kHz
    Power(Watts):
    40 W
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1052P44G FAQ
    1. How to order NCP1052P44G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1052P44G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1052P44G?
    NCP1052P44G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.