NCP1052XP136
NCP1052XP136
Part Number :
NCP1052XP136
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1052XP136.pdf
In Stock :
2266
Delivery Services :
NCP1052XP136
Comments
    NCP1052XP136 Specifications
    Packaging:
    Bag
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    136kHz
    Power(Watts):
    40 W
    FaultProtection:
    Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature
    ControlFeatures:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1052XP136 FAQ
    1. How to order NCP1052XP136 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1052XP136 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1052XP136?
    NCP1052XP136 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.