NCP1053P44G
NCP1053P44G
Part Number :
NCP1053P44G
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1053P44G.pdf
In Stock :
3174
Delivery Services :
NCP1053P44G
Comments
    NCP1053P44G Specifications
    Packaging:
    Tube,Tube
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    44kHz
    Power(Watts):
    40 W
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1053P44G FAQ
    1. How to order NCP1053P44G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1053P44G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1053P44G?
    NCP1053P44G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.