NCP1053ST44T3
NCP1053ST44T3
Part Number :
NCP1053ST44T3
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK SOT223
Datasheet :
NCP1053ST44T3.pdf
In Stock :
3314
Delivery Services :
NCP1053ST44T3
Comments
    NCP1053ST44T3 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    44kHz
    Power(Watts):
    40 W
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1053ST44T3 FAQ
    1. How to order NCP1053ST44T3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1053ST44T3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1053ST44T3?
    NCP1053ST44T3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.