NCP1054ST136T3G
NCP1054ST136T3G
Part Number :
NCP1054ST136T3G
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK SOT223
Datasheet :
NCP1054ST136T3G.pdf
In Stock :
2627
Delivery Services :
NCP1054ST136T3G
Comments
    NCP1054ST136T3G Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    136kHz
    Power(Watts):
    40 W
    FaultProtection:
    Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature
    ControlFeatures:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1054ST136T3G FAQ
    1. How to order NCP1054ST136T3G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1054ST136T3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1054ST136T3G?
    NCP1054ST136T3G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.