NCP1055P136G
NCP1055P136G
Part Number :
NCP1055P136G
Description :
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Datasheet :
NCP1055P136G.pdf
In Stock :
3004
Delivery Services :
NCP1055P136G
Comments
    NCP1055P136G Specifications
    Packaging:
    Tube
    Voltage-Breakdown:
    700V
    Voltage-StartUp:
    8.5 V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
    7.5V ~ 10V
    DutyCycle:
    77%
    Frequency-Switching:
    136kHz
    Power(Watts):
    40 W
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    NCP1055P136G FAQ
    1. How to order NCP1055P136G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NCP1055P136G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCP1055P136G?
    NCP1055P136G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.