NRH3010T2R2MN
NRH3010T2R2MN
Part Number :
NRH3010T2R2MN
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6MOHM SM
Datasheet :
NRH3010T2R2MN.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
260
Delivery Services :
NRH3010T2R2MN
Comments
    NRH3010T2R2MN Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, H Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.3 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.3A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    99.6mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    86MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 120°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRH3010T2R2MN FAQ
    1. How to order NRH3010T2R2MN on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRH3010T2R2MN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRH3010T2R2MN?
    NRH3010T2R2MN Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.