NRS5030T220MMGJ
NRS5030T220MMGJ
Part Number :
NRS5030T220MMGJ
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 22UH 1.05A 180MOHM SMD
Datasheet :
NRS5030T220MMGJ.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
356
Delivery Services :
NRS5030T220MMGJ
Comments
    NRS5030T220MMGJ Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, S Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.05 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.4A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    180mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    13MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 120°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRS5030T220MMGJ FAQ
    1. How to order NRS5030T220MMGJ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS5030T220MMGJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS5030T220MMGJ?
    NRS5030T220MMGJ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.