NRS5040T2R2NMGJV
NRS5040T2R2NMGJV
Part Number :
NRS5040T2R2NMGJV
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 3.7A 28.6MOHM SM
Datasheet :
NRS5040T2R2NMGJV.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
420
Delivery Services :
NRS5040T2R2NMGJV
Comments
    NRS5040T2R2NMGJV Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, S Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    3.7 A
    Current-Saturation(Isat):
    5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    28.6mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    42MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRS5040T2R2NMGJV FAQ
    1. How to order NRS5040T2R2NMGJV on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS5040T2R2NMGJV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS5040T2R2NMGJV?
    NRS5040T2R2NMGJV Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.