NRS6010T2R2MMGF
NRS6010T2R2MMGF
Part Number :
NRS6010T2R2MMGF
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.7A 132MOHM SMD
Datasheet :
NRS6010T2R2MMGF.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1909
Delivery Services :
NRS6010T2R2MMGF
Comments
    NRS6010T2R2MMGF Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2304 (6010 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, S Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.7 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.9A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    132mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    56MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRS6010T2R2MMGF FAQ
    1. How to order NRS6010T2R2MMGF on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS6010T2R2MMGF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS6010T2R2MMGF?
    NRS6010T2R2MMGF Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.