NRS6012T2R5NMGG
NRS6012T2R5NMGG
Part Number :
NRS6012T2R5NMGG
Description :
FIXED IND 2.5UH 1.8A 108MOHM SMD
Datasheet :
NRS6012T2R5NMGG.pdf
In Stock :
923
Delivery Services :
NRS6012T2R5NMGG
Comments
    NRS6012T2R5NMGG Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Inductance:
    2.5 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    1.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.1A
    DCResistance(DCR):
    108mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    45MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    NRS6012T2R5NMGG FAQ
    1. How to order NRS6012T2R5NMGG on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS6012T2R5NMGG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS6012T2R5NMGG?
    NRS6012T2R5NMGG Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.