NRS6012T470MMGJ
NRS6012T470MMGJ
Part Number :
NRS6012T470MMGJ
Description :
FIXED IND 47UH 460MA 1.158OHM SM
Datasheet :
NRS6012T470MMGJ.pdf
In Stock :
1890
Delivery Services :
NRS6012T470MMGJ
Comments
    NRS6012T470MMGJ Specifications
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    460 mA
    Current-Saturation(Isat):
    520mA
    DCResistance(DCR):
    1.158Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    NRS6012T470MMGJ FAQ
    1. How to order NRS6012T470MMGJ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS6012T470MMGJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS6012T470MMGJ?
    NRS6012T470MMGJ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.