NRS6014T2R2NMGG
NRS6014T2R2NMGG
Part Number :
NRS6014T2R2NMGG
Description :
FIXED IND 2.2UH 2.6A 66 MOHM SMD
Datasheet :
NRS6014T2R2NMGG.pdf
In Stock :
1263
Delivery Services :
NRS6014T2R2NMGG
Comments
    NRS6014T2R2NMGG Specifications
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    2.6 A
    Current-Saturation(Isat):
    3A
    DCResistance(DCR):
    66mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    61MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    NRS6014T2R2NMGG FAQ
    1. How to order NRS6014T2R2NMGG on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS6014T2R2NMGG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS6014T2R2NMGG?
    NRS6014T2R2NMGG Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.