NRS6028T680MMGJV
NRS6028T680MMGJV
Part Number :
NRS6028T680MMGJV
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 68UH 770MA 546MOHM SMD
Datasheet :
NRS6028T680MMGJV.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
954
Delivery Services :
NRS6028T680MMGJV
Comments
    NRS6028T680MMGJV Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, S Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    770 mA
    Current-Saturation(Isat):
    800mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    546mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    5MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRS6028T680MMGJV FAQ
    1. How to order NRS6028T680MMGJV on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS6028T680MMGJV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS6028T680MMGJV?
    NRS6028T680MMGJV Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.