NRS6045T6R8MMGK
NRS6045T6R8MMGK
Part Number :
NRS6045T6R8MMGK
Description :
FIXED IND 6.8UH 3A 46.8 MOHM SMD
Datasheet :
NRS6045T6R8MMGK.pdf
In Stock :
3498
Delivery Services :
NRS6045T6R8MMGK
Comments
    NRS6045T6R8MMGK Specifications
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.6A
    DCResistance(DCR):
    46.8mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    15MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 120°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    NRS6045T6R8MMGK FAQ
    1. How to order NRS6045T6R8MMGK on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS6045T6R8MMGK price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS6045T6R8MMGK?
    NRS6045T6R8MMGK Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.