NRS8040T150MJGJ
NRS8040T150MJGJ
Part Number :
NRS8040T150MJGJ
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 15UH 2.4A 65 MOHM SMD
Datasheet :
NRS8040T150MJGJ.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
237
Delivery Services :
NRS8040T150MJGJ
Comments
    NRS8040T150MJGJ Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, S Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.4 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.9A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    65mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    16MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRS8040T150MJGJ FAQ
    1. How to order NRS8040T150MJGJ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRS8040T150MJGJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRS8040T150MJGJ?
    NRS8040T150MJGJ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.