NRV2012T2R2MGFV
NRV2012T2R2MGFV
Part Number :
NRV2012T2R2MGFV
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.2A 154.8 MOHM
Datasheet :
NRV2012T2R2MGFV.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
350
Delivery Services :
NRV2012T2R2MGFV
Comments
    NRV2012T2R2MGFV Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    NR, V Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.6A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    154.8mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    NRV2012T2R2MGFV FAQ
    1. How to order NRV2012T2R2MGFV on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the NRV2012T2R2MGFV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRV2012T2R2MGFV?
    NRV2012T2R2MGFV Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.