P6SMBJ15CA
P6SMBJ15CA
Part Number :
P6SMBJ15CA
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Description :
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DIO
Datasheet :
P6SMBJ15CA.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3399
Delivery Services :
P6SMBJ15CA
Comments
    P6SMBJ15CA Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Strip
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    15V
    Voltage-Breakdown(Min):
    16.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    24.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    24.6A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -50°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    P6SMBJ15CA FAQ
    1. How to order P6SMBJ15CA on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the P6SMBJ15CA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ15CA?
    P6SMBJ15CA Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.