PA4338.682NLT
PA4338.682NLT
Part Number :
PA4338.682NLT
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
FIXED IND 6.8UH 3.6A 24 MOHM SMD
Datasheet :
PA4338.682NLT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
797
Delivery Services :
PA4338.682NLT
Comments
    PA4338.682NLT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PA4338.XXXNLT
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.6 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.55A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    24mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    PA4338.682NLT FAQ
    1. How to order PA4338.682NLT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the PA4338.682NLT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PA4338.682NLT?
    PA4338.682NLT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.