PA5034.471HLT
PA5034.471HLT
Part Number :
PA5034.471HLT
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
IND PWR BEAD 470NH 40A SMD
Datasheet :
PA5034.471HLT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
224
Delivery Services :
PA5034.471HLT
Comments
    PA5034.471HLT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PA5034.XXXHLT
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    470 nH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    30 A
    Current-Saturation(Isat):
    30A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    0.4mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    PA5034.471HLT FAQ
    1. How to order PA5034.471HLT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the PA5034.471HLT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PA5034.471HLT?
    PA5034.471HLT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.