PE-1008CD680GTT
PE-1008CD680GTT
Part Number :
PE-1008CD680GTT
Manufacturer :
Pulse Electronics Network
Description :
FIXED IND 68NH 1A 70 MOHM SMD
Datasheet :
PE-1008CD680GTT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
867
Delivery Services :
PE-1008CD680GTT
Comments
    PE-1008CD680GTT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    1008CD
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    68 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    70mOhm Max
    Q@Freq:
    65 @ 350MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.1GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    50 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008 (2520 Metric)
    PE-1008CD680GTT FAQ
    1. How to order PE-1008CD680GTT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the PE-1008CD680GTT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE-1008CD680GTT?
    PE-1008CD680GTT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.