PLEA67BBA2R2M-1PT00
PLEA67BBA2R2M-1PT00
Part Number :
PLEA67BBA2R2M-1PT00
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 2.2UH 800MA 620MOHM SM
Datasheet :
PLEA67BBA2R2M-1PT00.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
5693
Delivery Services :
PLEA67BBA2R2M-1PT00
Comments
    PLEA67BBA2R2M-1PT00 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0402 (1006 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PLE
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Thin Film
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    Current-Saturation(Isat):
    600mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    620mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0402
    PLEA67BBA2R2M-1PT00 FAQ
    1. How to order PLEA67BBA2R2M-1PT00 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the PLEA67BBA2R2M-1PT00 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PLEA67BBA2R2M-1PT00?
    PLEA67BBA2R2M-1PT00 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.