PM4341.471NLT
PM4341.471NLT
Part Number :
PM4341.471NLT
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
FIXED IND 470NH 17.5A 4.2MOHM SM
Datasheet :
PM4341.471NLT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
947
Delivery Services :
PM4341.471NLT
Comments
    PM4341.471NLT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PM4341.XXXNLT
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Inductance:
    470 nH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    17.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    26A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    4.2mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    PM4341.471NLT FAQ
    1. How to order PM4341.471NLT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the PM4341.471NLT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PM4341.471NLT?
    PM4341.471NLT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.