PM5432.153NLT
PM5432.153NLT
Part Number :
PM5432.153NLT
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
FIXED IND 15UH 6A 43.75MOHM SMD
Datasheet :
PM5432.153NLT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
435
Delivery Services :
PM5432.153NLT
Comments
    PM5432.153NLT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PM5432.XXXNLT
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    6 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    43.75mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    11MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    PM5432.153NLT FAQ
    1. How to order PM5432.153NLT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the PM5432.153NLT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PM5432.153NLT?
    PM5432.153NLT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.