RA73F2A147RBTD
RA73F2A147RBTD
Part Number :
RA73F2A147RBTD
Manufacturer :
TE Connectivity Passive Product
Description :
RA73F 2A 147R 0.1% 5K RL
Datasheet :
RA73F2A147RBTD.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
5000
Delivery Services :
RA73F2A147RBTD
Comments
    RA73F2A147RBTD Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    RA73
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    147 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    1W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.023 (0.58mm)
    NumberofTerminations:
    RA73F2A147RBTD FAQ
    1. How to order RA73F2A147RBTD on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the RA73F2A147RBTD price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RA73F2A147RBTD?
    RA73F2A147RBTD Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.