RA73F2A2K37BTD
RA73F2A2K37BTD
Part Number :
RA73F2A2K37BTD
Description :
RA73F 2A 2K37 0.1% 5K RL
Datasheet :
RA73F2A2K37BTD.pdf
Delivery Services :
RA73F2A2K37BTD
Comments
    RA73F2A2K37BTD Specifications
    Resistance:
    2.37 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    1W
    TemperatureCoefficient:
    25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.023 (0.58mm)
    NumberofTerminations:
    RA73F2A2K37BTD FAQ
    1. How to order RA73F2A2K37BTD on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the RA73F2A2K37BTD price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RA73F2A2K37BTD?
    RA73F2A2K37BTD Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.