RN732ATTD8062B25
RN732ATTD8062B25
Part Number :
RN732ATTD8062B25
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Description :
RES 80.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet :
RN732ATTD8062B25.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2116
Delivery Services :
RN732ATTD8062B25
Comments
    RN732ATTD8062B25 Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RN73
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Resistance:
    80.6 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)
    NumberofTerminations:
    RN732ATTD8062B25 FAQ
    1. How to order RN732ATTD8062B25 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the RN732ATTD8062B25 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN732ATTD8062B25?
    RN732ATTD8062B25 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.