RT0603DRD07121KL
RT0603DRD07121KL
Part Number :
RT0603DRD07121KL
Manufacturer :
Yageo
Description :
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet :
RT0603DRD07121KL.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
5000
Delivery Services :
RT0603DRD07121KL
Comments
    RT0603DRD07121KL Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RT
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    121 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.022 (0.55mm)
    NumberofTerminations:
    RT0603DRD07121KL FAQ
    1. How to order RT0603DRD07121KL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the RT0603DRD07121KL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0603DRD07121KL?
    RT0603DRD07121KL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.