SBCP-47HY680B
SBCP-47HY680B
Part Number :
SBCP-47HY680B
Manufacturer :
KEMET
Description :
FIXED IND 68UH 600MA 397 MOHM TH
Datasheet :
SBCP-47HY680B.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
328
Delivery Services :
SBCP-47HY680B
Comments
    SBCP-47HY680B Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    SBCP
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    600mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    397mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    10 kHz
    Features:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    SBCP-47HY680B FAQ
    1. How to order SBCP-47HY680B on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SBCP-47HY680B price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SBCP-47HY680B?
    SBCP-47HY680B Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.