SCIHP0718-1R0M
SCIHP0718-1R0M
Part Number :
SCIHP0718-1R0M
Manufacturer :
Signal Transformer
Description :
FIXED IND 1UH 7A 18.5 MOHM SMD
Datasheet :
SCIHP0718-1R0M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
597
Delivery Services :
SCIHP0718-1R0M
Comments
    SCIHP0718-1R0M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SCIHP0718
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    7 A
    Current-Saturation(Isat):
    11.5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    18.5mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    200 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SCIHP0718-1R0M FAQ
    1. How to order SCIHP0718-1R0M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SCIHP0718-1R0M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SCIHP0718-1R0M?
    SCIHP0718-1R0M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.