SDER041B-470MS
SDER041B-470MS
Part Number :
SDER041B-470MS
Manufacturer :
Delta Electronics/Cyntec
Description :
FIXED IND 47UH 500MA 1.02OHM SMD
Datasheet :
SDER041B-470MS.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2915
Delivery Services :
SDER041B-470MS
Comments
    SDER041B-470MS Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SDER041B
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    410mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    1.02Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SDER041B-470MS FAQ
    1. How to order SDER041B-470MS on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDER041B-470MS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDER041B-470MS?
    SDER041B-470MS Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.