SDR0302-270ML
SDR0302-270ML
Part Number :
SDR0302-270ML
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 27UH 480MA 750MOHM SMD
Datasheet :
SDR0302-270ML.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
114
Delivery Services :
SDR0302-270ML
Comments
    SDR0302-270ML Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SDR0302
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    27 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    480 mA
    Current-Saturation(Isat):
    550mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    750mOhm Max
    Q@Freq:
    23 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    20MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SDR0302-270ML FAQ
    1. How to order SDR0302-270ML on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDR0302-270ML price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDR0302-270ML?
    SDR0302-270ML Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.