SDR0805-2R5ML
SDR0805-2R5ML
Part Number :
SDR0805-2R5ML
Description :
FIXED IND 2.5UH 5A 20 MOHM SMD
Datasheet :
SDR0805-2R5ML.pdf
In Stock :
176
Delivery Services :
SDR0805-2R5ML
Comments
    SDR0805-2R5ML Specifications
    Series:
    SDR0805
    Inductance:
    2.5 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5 A
    Current-Saturation(Isat):
    7.2A
    DCResistance(DCR):
    20mOhm Max
    Q@Freq:
    32 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    70MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz
    Size/Dimension:
    SDR0805-2R5ML FAQ
    1. How to order SDR0805-2R5ML on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDR0805-2R5ML price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDR0805-2R5ML?
    SDR0805-2R5ML Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.