SDR1005-151KL
SDR1005-151KL
Part Number :
SDR1005-151KL
Description :
FIXED IND 150UH 800MA 590MOHM SM
Datasheet :
SDR1005-151KL.pdf
In Stock :
420
Delivery Services :
SDR1005-151KL
Comments
    SDR1005-151KL Specifications
    Series:
    SDR1005
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1A
    DCResistance(DCR):
    590mOhm Max
    Q@Freq:
    58 @ 87kHz
    Frequency-SelfResonant:
    6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz
    Size/Dimension:
    SDR1005-151KL FAQ
    1. How to order SDR1005-151KL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDR1005-151KL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDR1005-151KL?
    SDR1005-151KL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.